• ЈУДГ ,, 25 Мај'

    - еднаков пристап до квалитетна воспитно –образовно делување и згрижување на секое дете - индивидуализиран пристап кон детето - вклучување на семејството и пошироката општествена заедницата во воспитно образовниот процес Read More
  • ЈУДГ ,, 25 Мај'

    еднаков пристап до квалитетна воспитно –образовно делување и згрижување на секое дете Read More
  • 1
  • 2
  • 3

"Сонце" -Матичен објект

 

sonceУл. Сречко Пужалка бб

Телефон 2522-473

меил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

вкупно вработени 37

капацитет: 280 деца

-3 групи најрана предучилишна возраст (0-2 год.)

-6 групи постара предучилишна возраст (од 2 - се до поаѓање на училиште)

Вкупна површина од 2181м²

Започнува со работа 1974 год.

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk