• ЈУДГ ,, 25 Мај'

    - еднаков пристап до квалитетна воспитно –образовно делување и згрижување на секое дете - индивидуализиран пристап кон детето - вклучување на семејството и пошироката општествена заедницата во воспитно образовниот процес Read More
  • ЈУДГ ,, 25 Мај'

    еднаков пристап до квалитетна воспитно –образовно делување и згрижување на секое дете Read More
  • 1
  • 2
  • 3

,,Пони"

 

poniУл. Разлошка бб

тел:2522-049

вкупно вработени 18 лица

капацитет од 180 деца

3 групи најрана предучилишна возраст (0-2 год.)

5 групи постара предучилишна возраст (2 год.- се до поаѓање на училиште)

Вкпна површина од 1838 м²

Започна со работа 1981год

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk