• ЈУДГ ,, 25 Мај'

    - еднаков пристап до квалитетна воспитно –образовно делување и згрижување на секое дете - индивидуализиран пристап кон детето - вклучување на семејството и пошироката општествена заедницата во воспитно образовниот процес Read More
  • ЈУДГ ,, 25 Мај'

    еднаков пристап до квалитетна воспитно –образовно делување и згрижување на секое дете Read More
  • 1
  • 2
  • 3

,,Морковче"

 

thumbnail ATT 1422952230500 20150203 092515Ул.„2-а“ бр.1  н.м.Јурумлери

Вкупно вработени 8 лица

Капацитет 60 деца

1 група најрана предучилишна возраст (0-2 год.)

2 групи постара предучилишна возраст (2 год.- се до поаѓање на училиште)

Вкупна површина 422 м²

Започна со работа во 2013 год.

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk